Є такі любителі екстриму, які навіть поль позбавлення посвідчення водія в судовому порядку, все одно сідають за кермо. Важливо розуміти, що такі "подорожі" мають серйозні наслідки в юридичному плані.
Останні зміни у законодавстві суттєво підвищили відповідальність за подібні порушення.
Про це стало відомо завдяки нагадуванню від спільноти "Дорожній адвокат".
Згідно з оновленою версією закону, за цей вид порушення на сьогоднішній день передбачено накладення штрафу у розмірі 20 400 грн. (згідно з частиною 4 статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення).
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Більше того, було додано нову частину до статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення. За повторне подібне порушення передбачено накладення штрафу у збільшеному розмірі – 40 800 грн. Але це ще не все.
Крім штрафу, суд також має право позбавити водія права керування на період від 5 до 7 років (згідно з частиною 5 статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення).
Юристи наголошують, що своєчасне оскарження ухвали про перше порушення протягом 10 днів призводить до тимчасової зупинки її виконання до остаточного розгляду справи в суді.
У такому разі інспектор не має права скласти ухвалу за повторне порушення на підставі частини 5 статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Однак якщо перша ухвала не була оскаржена в суді, то у разі повторного порушення, водій може бути покараний у вигляді збільшеного штрафу у розмірі 40 800 грн.
Нагадаємо, до автошколи можна не ходити: водії навчатимуть теорію самостійно.
Раніше повідомлялося, можна "влетіти" в неприємність: чому і яку музику не можна слухати під час керування автомобілем.