Для наших читачів, які є водіями та власниками транспортних засобів, є важливі новини щодо так званої "автомобільної мобілізації". Справа в тому, що в Україні діє військовий стан, і в даний період авто громадян, установ та підприємств можуть "забрати" на потреби збройних сил.
Усі умови, а також види транспортних засобів, що можуть передати армії, визначаються Міністерством оборони України. Запити на надання авто подаються ТЦК.
Кого і за яких умов можуть зобов'язати передати автомобіль ЗСУ одному з українських телеканалів розповів експерт з юридичних питань Антон Маринич.
Передача транспорту ЗСУ: що потрібно знати
У разі особливого періоду передача транспортних засобів та техніки здійснюється підприємствами, установами, організаціями та громадянами для задоволення потреб військових формувань згідно з певними завданнями (пункт 7 Положення про військово-транспортний обов'язок).
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Військово-транспортний обов'язок поширюється на:
– центральні та місцеві органи виконавчої влади;
- інші державні органи, органи місцевого самоврядування;
- підприємства, установи та організації;
- залізниці;
- порти, пристані, аеропорти;
- масляний бак;
- автозаправні станції дорожнього господарства;
- інші підприємства, установи та організації, що забезпечують експлуатацію транспортних засобів;
- громадян-власників транспортних засобів.
"Така передача можлива лише за наявності спеціального документа — часткового вбрання, яке видається під час запровадження військового стану, і лише у рамках лімітів на вилучення транспортних засобів. Інформація про ці ліміти є конфіденційною", — пояснює Антон Маринич.
Часткове вбрання – це документ, виданий головою місцевої державної адміністрації, в якому визначаються завдання керівникам підприємств, установ та організацій щодо передачі військовим формуванням певних транспортних засобів та техніки, а також встановлюється порядок, місця та строки передачі.
Голова місцевої держадміністрації та керівник територіального центру комплектування та соціальної підтримки підписують часткове вбрання та скріплюють свої підписи печатками.
Громадянам-власникам транспортних засобів часткове вбрання надається лише у разі запровадження правового режиму воєнного стану.
"Жодні інші документи, наприклад накази керівників територіальних центрів комплектування, не є підставою для передачі транспортних засобів", - зазначає юрист.
Нагадаємо, для українських водіїв посилили штрафи: кому заборонять сідати за кермо.
Раніше повідомлялося, що порушували не ви, а заплатите 2400 гривень: водіям розповіли про великі штрафи за дрібний "косяк".
Також, проїзд на червоне світло світлофора: експерти розповіли, коли таке можливе.