Дивовижні подібності є у ЗАЗ-965 та Mitsubishi 500. Це справді культові автомобілі. Проте, долі у них абсолютно різні. На превеликий щастя, український "Запорожець" зміг завоювати серця мільйонів людей і довгі роки залишався в лідерах продажу.
Японія після Другої світової війни презентувала свою власну інтерпретацію знаменитого "Запорожця", представивши на автомобільній сцені Mitsubishi 500, пише Hyser.
Ця модель стала важливою віхою для японського бренду, як його перший оригінальний автомобіль. До випуску Mitsubishi 500 компанія виробляла лише дві ліцензійні моделі, а саме Fiat Zero та Генрі Дж.
1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам
Грошову допомогу дадуть не всім: що треба підтвердити
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
На вигляд Mitsubishi 500 помітно нагадував ЗАЗ-965 з України. Обидва автомобілі дебютували 1960 року. Однак період виробництва Mitsubishi 500 був відносно коротким і завершився до 1962 року. Навпаки, "Запорожець" продовжував вироблятися до 1969 року.
Спочатку задумана як післявоєнна відповідь Японії на народний автомобіль, Mitsubishi 500 не досягнув очікуваної популярності, і в тому ж році його швидко змінив Colt 600. Проте, дизайн Mitsubishi 500 зробив основний вплив на майбутні моделі автомобілів бренду.
Під компактним зовнішнім виглядом Mitsubishi 500 розташовувався позаду двоциліндровий двигун, доступний у двох варіантах: об'ємом 493 або 594 куб.см і потужністю 21 або 25 кінських сил відповідно.
Цей агрегат агрегатувався з триступінчастою механічною коробкою передач. Маючи мініатюрну довжину 3160 мм та вагу 490 кг, Mitsubishi 500 вдало втілив концепцію компактного автомобіля свого часу.
Нагадаємо, конструктор-самоучка створив унікальний міні-автомобіль з мотоциклетної коляски: спритний та економний.
Раніше повідомлялося, недорого, але багато: українцям презентували нову бюджетну "Таврію".
Також, такого українські дороги ще не бачили: умілець перетворив "Дев'ятку" на лютий всюдихід.