Деякі українські водії можуть думати, що штрафи за порушення правил на дорозі - це просто гроші, які треба заплатити, і нічого більше. Вони можуть не вважати це серйозною проблемою, особливо, якщо штраф невеликий, всього кілька сотень гривень.

Але зараз правила стали набагато строжчими, що може бути несподіваним для багатьох. Найбільш суворе покарання в Україні належить за нетверезе керування автомобілем. Такий водій ризикує отримати штраф у розмірі 17 000 гривень та втратити права на один рік.

Поліція, штраф, скріншот: YouTube

Це лише перша ступінь покарання. У випадку повторного порушення або серйознішого випадку, сума штрафу може подвоїтися, а водій може втратити права на 10 років і, якщо це не допоможе, його автомобіль може бути конфіскований. Іншими словами, це не просто питання грошей, але й суттєвих втрат.

Також досить серйозно ставитьсяться до порушень, пов'язаних з безпекою на дорозі. Наприклад, водії не можуть вживати алкоголь після аварії, в якій вони брали участь.

Популярні новини зараз

Чекайте на справжню лавину подорожчань: що підніметься у ціні через зростання тарифів і валютного курсу

Українцям готують нове подорожчання: ще одна комунальна послуга зросте на 30%

Беріть із собою більше грошей: супермаркети встановили нові ціни на гречку, вершкове масло та яйця

Кияни відповіли, кого хочуть бачити новим мером міста: результати опитування

Показати ще

Аварійна ситуація, скріншот: YouTube

Хоча це не завжди прямо загрожує іншим учасникам руху, порушення цього правила може призвести до штрафу у розмірі 34 000 гривень, 15 діб арешту та позбавлення прав на три роки.

Також важливо відзначити, що штрафи за порушення заборони на керування автомобілем, навіть після позбавлення прав, є великими. Наприклад, водій, позбавлений прав, який сідає за кермо, може отримати штраф у розмірі 20 400 гривень. І такі порушення можуть бути подвоєні при повторенні.

Посвідчення водія, скріншот: YouTube

Нарешті, одним з найбільш поширених порушень є перевищення швидкості. За це у 2023 році було оформлено понад 2 мільйони випадків, і штрафи за це можуть становити від 340 до 1700 гривень.

Нагадаємо, реформа автострахування в Україні: що новенького вигадали депутати для простих водіїв

Раніше ми писали про те, що ціни на дизпаливо та бензин: водіїв порадували новим прогнозом

Вам буде цікаво дізнатися поліцейські дурили водіїв на 17 тисяч: адвокат навів кричущий приклад