Українські водії звикли на дорозі "моргати" аварійкою, щоб подякувати, вибачитися чи попередити інших автовласників.
Але не всі автомобілісти знають, що за такий "невинний" сигнал на дорозі можна отримати штраф у розмірі 425 грн.
Якщо такі дії водія призведуть до аварії – з нього стягнуть 680 грн. і навіть можуть забрати посвідчення на 6-12 місяців.
Закони України дозволяють використовувати аварійну світлову сигналізацію лише у конкретних випадках.
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Будуть великі штрафи: з якого віку юнаків чекають у ТЦК
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
Оплата комунальних послуг: що обов'язково потрібно перевіряти, щоб не втратити гроші
Рух авто з технічними несправностями
Аварійку потрібно включати, коли під час руху виникає технічна поломка. Тоді за допомогою цієї функції водій застерігає інших учасників дорожнього руху про несправності свого авто.
Під час буксирування авто
Автомобілі нерідко застряють у бруді або снігу і тоді потребують буксирування. У цьому випадку також потрібно включати аварійні вогні – вони сигналізують іншим водіям про ймовірну небезпеку, а також про те, що ви потребуєте допомоги.
Вимушена зупинка
Аварійку потрібно вмикати у випадку, коли водію потрібно раптово зупинитися. Так він інформує інших автомобілістів про наявність перед нерухомою машиною. Це зменшує ризик виникнення ДТП.
Осліплення водія світлом фар
За правилами, аварійку потрібно використовувати і у випадку, коли світло фар зустрічного автомобіля занадто яскраве і спричиняє тимчасове погіршення зору у водія. За допомогою аварійних вогнів ви можете повідомити власника такого авто, щоб той знизив яскравість фар у своєму авто.
Зупинка на вимогу патруля
Аварійку передбачено і у випадках, коли патруль вимагає водія зупинитися. Тоді він зобов'язаний увімкнути аварійну світлову сигналізацію, щоб показати учасникам дорожнього руху, що він має негайно зупинитися.
На місці ДТП
Якщо сталася аварія, учасник повинен увімкнути аварійну світлову сигналізацію, щоб попередити інших водіїв про небезпеку. Цим він також їх закликає дотримуватися безпечної дистанції.
Якщо під час руху сталася ДТП – додатково необхідно розмістити знак аварійної зупинки. Якщо аварійна сигналізація з якихось причин не працює – законодавство зобов'язує водіїв повідомити це знак аварійної зупинки на транспортному засобі
Нагадаємо, як уникнути "пограбування" у розмірі 1700 гривень: водіям потрібно звернути увагу на фари.
Раніше ми повідомляли, що лобове скло сяятиме: як відмити поверхню від комах та інших слідів.