Українське законодавство карає водіїв, які люблять поспілкуватися телефоном за кермом.

Такі дії наражають на безпеку не тільки порушника, а й інших учасників дорожнього руху. Про це нагадують юристи порталу "Дорожній адвокат".

Розмови по телефону за кермом. Фото Freepik

Відповідно до пункту 2.9.д ПДР, водії не мають права використовувати мобільні телефони під час руху автомобіля, а саме тримаючи їх у руках.

Співробітники поліції можуть зупинити та притягнути до відповідальності водія, якого спіймають телефонною розмовою під час керування транспортним засобом.

Популярні новини зараз

Вже ніхто не сховається: військовозобов’язаних внесуть до єдиного реєстру – ТЦК дізнається про все

Змінили вимоги до стажу: майбутня пенсія буде більше очікуваного

Міста опинились під прицілом: тарологиня озвучила прогноз на вересень по обстрілам

Соцвиплати призначатимуть по-новому: українців попередили про важливу зміну

Показати ще

Автомобіліст, фото Pexels

Відповідно до частини 2 статті 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якщо це була звичайна розмова по телефону та не мала жодних негативних наслідків для інших учасників дорожнього руху, то порушнику доведеться заплатити 510 гривень штрафу.

У випадку, якщо телефонна розмова спровокувала інших учасників дорожнього руху змінювати швидкість, напрямок руху або вживати інших заходів безпеки, то штраф зросте до 1445 гривень.

Автівки. Фото: Youtube

У той же час за таке порушення патрульні можуть забрати ваше посвідчення водія на строк від шести місяців до одного року.

Вони мають право тимчасово вилучити у вас права водія до вирішення справи в суді.

Автомобілі. Фото: скрін youtube

Поки справа вирішується у суді, такі водії керуватимуть автомобілем із тимчасовим талоном замість звичайного посвідчення.

Нагадаємо, що не всі штрафи, виписані під час дощу, законні: пояснення для водіїв.

Раніше ми повідомляли, що штраф можна не платити, а цей документ взагалі не обов'язково показувати: українцям розповіли про лазівку.