Відповідно до статті 13 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів», окремі категорії громадян звільнені від обов’язку укладати договір страхування цивільно-правової відповідальності.
До них належать:
- Учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції Гідності та особи з інвалідністю внаслідок війни, що визначені законом, за умови, що вони особисто керують своїми транспортними засобами.
- Особи з інвалідністю I групи, які особисто керують належними їм транспортними засобами.
- Особи, які керують транспортними засобами, що належать особі з інвалідністю I групи, у його присутності.
Автострахування, скріншот: YouTube
Зазначені категорії громадян мають право користуватися пільгами лише за умови, що вони є законними володільцями транспортних засобів, тобто на підставі права власності, оренди або користування за довіреністю.
Важливо розуміти, що у разі ДТП, спричиненого водієм, звільненим від обов'язкового страхування, відшкодування збитків бере на себе Моторне (транспортне) страхове бюро України (МТСБУ). Однак водій повинен дотриматися певного алгоритму дій.
Аномальне похолодання та снігопади: українців попередили про зміну погоди
Мобілізовують навіть заброньованих: юрист пояснила причини
Обмежено придатним в армії знайшли важку роботу: куди відправлять після мобілізації
Мобілізація у квітні набере обертів: кого з чоловіків ТЦК "візьмуть на приціл"
Що робити в разі ДТП?
- Негайно викликати Національну поліцію, повідомивши про аварію.
- Обмінятися інформацією з іншими учасниками ДТП, включаючи дані про місце проживання, назву страхової компанії та наявність страхових полісів.
- Вжити заходів для мінімізації шкоди, якщо це можливо.
- Повідомити МТСБУ не пізніше ніж через три робочі дні після ДТП, письмово надавши інформацію про місцезнаходження свого транспортного засобу та/або пошкодженого майна, контактний телефон і свою адресу. Якщо повідомити вчасно неможливо з поважних причин, їх необхідно підтвердити документально.
Ці дії дозволяють своєчасно врегулювати питання компенсації і гарантують виконання зобов’язань перед постраждалими особами.
Нагадаємо, до 34 000 гривень штрафу для водіїв: що треба зробити аби зберегти гроші
Раніше ми розповідали, що взимку скажете дякую за цей спосіб: для чого водії використовують плівку в авто
Також, водії можуть не показувати документи поліції: за яких умов