В Україні триває війна та загальна мобілізація. Закликати на захист країни можуть всіх військовозобов'язаних чоловіків віком від 18 до 60 років, які не мають відстрочки.
Кожному відомо про те, що під час воєнного стану є обов'язок носити із собою документи, що засвідчують особу.
Адвокат Ростислав Кравець розповів виданню "Факти ICTV", всі нюанси пов'язані із пред'явленням паспорта під час війни.
Фахівець зазначив, що перевіряти ваші документи мають право уповноважені представники Національної поліції, СБУ, Нацгвардії, Держприкордонслужби, ГТС, Держмитслужби та Збройних сил, визначених у наказі коменданта.
Пенсіонери залишаються без грошей: ПриватБанк блокує картки для виплат
Спокійно няньчити онуків не вийде: пенсіонери можуть потрапити під мобілізацію
До Європи просто так вже не потрапити: українцям змінили правила в'їзду - кого не впустять
Одних виселять, іншим нададуть квартири: житлові правила повністю змінять
Кравець пояснив, що уповноважені співробітники органів мають право не лише оглядати ваш паспорт чи інший документ, а й фотографувати його.
"Представники поліції мають право перевіряти документи і не лише під час військового стану, а й у мирний час теж. Крім того, вони можуть фотографувати документи, знайомитися з ними, але поширювати їх не мають права", - зазначив адвокат.
Він також повідомив про те, що ви маєте право запитати у правоохоронця прізвище, посаду, спеціальне звання та оглянути його службове посвідчення.
У випадку, якщо ви відмовитеся показати ваші документи, співробітники поліції мають право вас затримати на максимум 3 години для з'ясування вашої особи.
Адвокат не радить українцям не витрачати час та нерви для з'ясування обставин, та перевіривши посвідчення патрульного, надати свої документи для огляду та фотографування.
Нагадаємо, що тріщина на лобовому склі: лайфхаки для ощадливих водіїв, які швидко вирішать питання.
Раніше ми повідомляли, що в авто влізе набагато більше речей: водіям підказали, як "розширити" простір багажника.