В Україні все частіше фіксуються випадки, коли водіїв намагаються притягнути до відповідальності за нетверезе водіння, навіть якщо по суті порушення не було. Про це пише видання "Твоя МАШИНА" .

Причому йдеться про ситуації, коли алкотестер показує припустиме значення – менше 0,2 проміле, яке за законом не вважається станом сп'яніння. Але замість того, щоб припинити перевірку, деякі інспектори вдаються до сумнівних методів.

Поліція, штрафи. Фото: скрін youtube

Один із поширених прийомів — переконати водія письмово відмовитись від проходження тесту, навіть якщо він його вже пройшов. Це подається як "формальність". Однак письмова відмова стає підставою для складання протоколу про керування у нетверезому вигляді. Внаслідок такої відмови водій автоматично погоджується з тим, що порушив правила дорожнього руху за 130-ю статтею - водіння у нетверезому стані. Це загрожує штрафом 17 000 гривень та вилученням посвідчення водія строком на 12 місяців.

За словами юристів, подібні дії з боку поліції – не рідкість. Тиск чиниться на людей, які не знайомі з нюансами законодавства та не розуміють наслідків. Водій, не знаючи прав, може сам підписати документ, який створить йому ще більші проблеми.

Популярні новини зараз

"Такого в історії не було": експерт назвав міста, на які наступатиме армія росії

Не тільки дронами, а й ракетами: рф може збільшити кількість масованих атак на Україну

Українцям виплатять фінансову допомогу у серпні: хто та скільки може отримати

Соціальна допомога для 60-річних: хто зможе отримати в серпні

Показати ще

Оформлення штрафу, скрін з YouTube

Як діяти водієві

Якщо алкотестер показує до 0,2 проміле, це не є порушенням, і поліція не має підстав для подальших дій. Поліцейський має скласти акт про відсутність правопорушення. Проте, щоб "виконати план" щодо виявлення порушників, деякі співробітники можуть вдаватися до хитрощів та неправомірних методів створення помилкового сп'яніння.

Правозахисники наголошують: якщо вас зупинили і результат тесту укладається у допустиму норму — не потрібно нічого підписувати без розуміння , особливо "відмов" від процедури. Краще вимагати, щоб результат був зафіксований під час свідків або відеозапису. І обов'язково проконсультуйтеся з адвокатом, бажано того ж дня.

Нагадаємо, раніше було витягнуто випадки вилучення прав через вживання БАДів, зокрема мелатоніну.
Як повідомляв портал "Знай.ua", водіям масово анулюють результати техогляду.
Також "Знай.ua" писав, що потрібно пам'ятати водію під час встановлення багажника на даху авто.