З 1 червня 2023 року в Україні почали по-новому приймати теоретичний та практичний іспити на отримання посвідчення водія.

Пілотний проект зі складання іспитів стартував у чотирьох областях України: Львівській, Одеській, Київській та Вінницькій.

Що ж змінилося у вищевказаних чотирьох областях при складанні теоретичного та практичного іспитів на отримання посвідчень водія?

Насамперед скажемо, що у самому теоретичному іспиті нічого не змінилося.

Теорія залишилася старою. Внесли зміни до самого процесу проходження іспиту.

Популярні новини зараз

Гороскоп на 26 листопада: у вівторок Всесвіт на вашому боці

Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі

Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть

Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо

Показати ще

Так, тепер на кандидатів у водіїв при вході в клас для теоретичного іспиту чекає автоматична ідентифікація по обличчю. Це зроблено для того, щоб ніхто сторонній не зміг пройти до класу.

Права, фото: гугл

При цьому за перший тиждень червня, з 1 по 7 число, у цих областях 2 524 рази претенденти на права водія складали теоретичний іспит, а також 2 652 рази доводили своє вміння водити машину на практиці. Тут узагальнено статистику з усіх категорій транспортних засобів.

Права водія, фото zn

Здати теорію з першого разу вдалося лише 23% тих, хто екзаменується, а практику здолало трохи більше претендентів – 36%.

"У класах для складання теорії та автомобілях сервісних центрів МВС для складання практики тепер більше камер спостереження, відповідно процеси складання іспитів легко моніторити та за необхідності оскаржувати результати", - сказано в повідомленні.

Екзамени для водіїв. Фото: Youtube

Як зазначили у МВС, претенденти на права в категорії В (легкові автомобілі) найчастіше обирали для складання іспиту автомобіль навчального закладу, а не автомобіль сервісного центру МВС. Автомобіль сервісного центру обрав лише 31% тих, хто екзаменувався. При цьому вартість складання іспиту на автомобілі МВС становить приблизно 13 грн, а на автомобілі навчального закладу залежить від договору між учнем та закладом.

Нагадаємо, ми писали, що українці довго будуть пішоходами: Рада заборонила використовувати "євробляхи".

Як повідомляв "Знай.ua", новітні українські всюдиходи "Богун" рятують постраждалих після підриву Каховської ГЕС: потужні кадри.

Також "Знай.ua" інформував, люксовий "Запорожець" для мажорів: у мережі показали альтернативну версію ЗАЗ-968.