Перебування водія у стані сп’яніння (алкогольного чи наркотичного) часто стає причиною багатьох дорожньо-транспортних пригод. Тож закон суворо карає таких порушників.
Раніше закон передбачав обов'язкову присутність при проведенні огляду на стан алкогольного сп'яніння двох свідків.
У віддалених місцевостях та в нічний час залучити свідків було майже неможливою задачею для поліцейських.
Така вимога давала можливість порушникам оспорювати процедуру огляду у суді, "виходити сухими із води" та далі безкарно наражати на небезпеку інших водіїв.
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Нові правила дозволяють правоохоронцям покладатися на відеозаписи з нагрудних камер, які носять поліцейські, що відтепер вважатиметься достатнім доказом.
Відповідно до ч. 2 ст. 266 КУпАП,Огляд особи, яка керувала транспортним засобом, на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов’язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
Тож тепер при зупинці транспортного засобу поліцейські зобов’язані фіксувати огляд за допомогою нагрудних камер та подавати ці докази до суду.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, покажіть аптечку та вогнегасник: українець знайшов спосіб не платити популярний штраф.
Також наш портал інформував, в Україні по-новому каратимуть водіїв, які "лихачать" при їзді з дітьми: штрафом можна не позбутися.