Часто стає серйозним приводом покарання водіїв проблема з несправними габаритними вогнями на дорогах. Ці вогні відіграють важливу роль у забезпеченні безпеки на дорозі, особливо у темну пору доби або в умовах поганої видимості. Вони допомагають іншим водіям та пішоходам визначити розміри та напрямок руху вашого автомобіля.
Однак коли вони не працюють через несправності, це може стати джерелом неприємностей для водіїв, навіть якщо вони не усвідомлювали цю проблему.
Ідентифікація несправних габаритних вогнів для співробітників поліції зазвичай не складно. Вони можуть легко помітити такі порушення, стежачи за рухом транспорту, особливо за автомобілями у темну пору доби. Часто порушення фіксується на відеореєстраторах, що робить його доказом у разі порушення.
Проте, заради справедливості, варто зазначити, що водії за кермом не завжди можуть помітити, що габаритні вогні перестали світити.
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку
Адже водій здебільшого зосереджений на дорозі та обстановці перед собою, а не на задній частині свого автомобіля. Таким чином, водії можуть зіштовхнутися із ситуацією, коли їм доводиться нести покарання за проблему, про яку вони навіть не підозрювали.
Відповідно до законодавства, керуючий автомобілем зобов'язаний перевірити справність усіх світлових приладів перед виїздом на дорогу.
Однак, як це часто буває, цю перевірку роблять до початку руху, а не по дорозі. І це може призвести до ситуації, коли несправність виникає вже після того, як водій залишив місце для паркування або заправки.
Перше порушення, пов'язане з несправними габаритними вогнями, зазвичай тягне за собою штраф.
Якщо це перший випадок порушення та водій раніше не притягувався до відповідальності за подібні проблеми, штраф складає 340 гривень.
Однак, якщо водій не опротестував або не сплатив перший штраф і порушення повторюється протягом року, то до нього можуть бути застосовані серйозніші заходи, такі як позбавлення права керування автомобілем на період від 3 до 6 місяців.
Що робити?
Насамперед водій має спробувати усунути проблему на місці. Якщо це не вдається, водієві слід якнайшвидше дістатися місця, де він зможе усунути несправність.
Нагадаємо, поліція оштрафувала таксиста, який віз жінку з дитиною в укриття під час тривоги.
Раніше повідомлялося, водіям готують великі штрафи: до 51 000 грн. і можуть забрати права.
Також, адвокати пояснили на скільки законний порядок денний виписаний "на коліні".