В Україні правила дорожнього руху чітко регулюють використання ближнього світла фар, але багато водіїв продовжують нехтувати цими вимогами, що значно збільшує ризик аварійних ситуацій на дорогах. У виданні "Главред" пояснюється, коли потрібно вмикати ближнє світло і чому це важливо для безпеки на дорогах.

Згідно з постановою Кабміну №1306, яка є основою ПДР, водії повинні використовувати ближнє світло фар у кількох випадках:

Ксенонові фари, скріншот: YouTube

  • У нічний час: З 19:00 до 7:00 ближнє світло обов’язкове на всіх дорогах для видимості авто, незалежно від погоди.
  • При недостатній видимості: У дощ, туман, сніг чи дим ближнє світло має бути ввімкнене цілодобово для безпеки на дорозі.
  • На слизьких або мокрих дорогах: В умовах зледеніння чи мокрого покриття ввімкнене ближнє світло допомагає уникнути ДТП.
  • У тунелях: Незалежно від освітлення в тунелі, ближнє світло обов'язкове для підвищення видимості й безпеки.

З початку 2024 року ці вимоги продовжують діяти на всіх дорогах України як на міських, так і заміських трасах, особливо при обмеженій видимості.

Є певні випадки, коли вимикати ближнє світло фар можна. Наприклад:

Ксенонові фари, скріншот: YouTube

Популярні новини зараз

Повістка знайде кожного: "листи щастя" доставлятимуть за новими правилами

Одним – 1500 грн, а іншим наскребуть по 100 грн: як зміняться пенсії українців

Порошенко в Штатах шкодить Україні: дратує республіканців нагадуванням, як «зливав» Трампа на користь Гіларі Клінтон, - експерт

Будемо у теплі, але без грошей на їжу: централізоване опалення може різко подорожчати

Показати ще
  • Вдень за сприятливих умов, коли видимість хороша, можна не використовувати ближнє світло на відкритих трасах і в межах населених пунктів. Це, однак, не стосується тунелів або ділянок із поганим освітленням.
  • Денні ходові вогні. У денний час на автомагістралях або поза населеними пунктами замість ближнього світла дозволяється використовувати денні ходові вогні, якщо такі є в конструкції автомобіля.

Вимикати ближнє світло потрібно під час паркування на узбіччі, щоб не засліплювати інших водіїв. За порушення цього правила передбачено штраф від 425 до 510 гривень. Це спрямовано на підвищення безпеки на дорогах для всіх учасників руху.

Крім того, Знай.ua повідомляв, що до 34 000 гривень штрафу для водіїв: що потрібно зробити, щоб зберегти гроші