Деякі водії не люблять пішоходів через те, що ті часто порушують правила дорожнього руху та створюють аварійні ситуації.

Проте в конфліктах найчастіше винними визнають водіїв, навіть якщо пішоходи діяли неправильно. У деяких випадках пішоходи йдуть ще далі, організовуючи шахрайські схеми, щоб отримати гроші, звинувативши водія в наїзді. Про це пише "Твоя Машина".

Експерти виділили три найпоширеніші способи таких махінацій.

"Аварійка". Фото: Youtube

Шахрайство на перехресті

Під час затору пішохід раптово вибігає на дорогу і падає на капот автомобіля. Він імітує біль і травми, сподіваючись, що наляканий водій захоче уникнути виклику поліції та вирішити ситуацію «по-доброму», заплативши гроші на «лікування».

Популярні новини зараз

ПриватБанк бере 900 гривень комісії: українець обурений шаленим тарифом

Дадуть лише тиждень, а потім вліплять штраф: про що потрібно повідомити ТЦК

На Україну чекає масштабне підвищення пенсій: на скільки індексація змінить виплати

Нові правила розшуку ухилянтів: кого знайдуть за лічені дні

Показати ще

Обман на пішохідному переході

Пішохід, маючи пріоритет у русі, імітує зіткнення з автомобілем. Додатково шахрай може навмисно розбити біля машини дорогу річ, наприклад, телефон чи окуляри, звинувативши водія в її пошкодженні й вимагаючи компенсацію.

Інцидент під час руху заднім ходом

Пішохідний перехід, скріншот: YouTube

Шахраї спеціально вдаряються об задню частину автомобіля, коли водій здає назад. Через обмежений огляд водієві складно зрозуміти, що сталося, і він може повірити, що дійсно не помітив пішохода.

Іноді шахраї працюють у парі: один грає роль потерпілого, а інший – свідка, який тисне на водія, змушуючи його сплатити компенсацію на місці.

Щоб уникнути шахрайства, важливо залишатися спокійним, об’єктивно оцінювати ситуацію і за можливості фіксувати все, що відбувається, за допомогою відеореєстратора. Якщо ви підозрюєте шахрайство, не вступайте в суперечки і відразу викликайте поліцію, особливо якщо впевнені у своїй невинності.

Також наш портал інформував, 18,5 тисяч доларів за кілометр: Хмельницька область виділяє майже 439 мільйонів на утримання доріг

Раніше Знай.ua стало відомо про те, що закони стають ще креативнішими: українці можуть отримати штраф за водіння в неправильному взутті

Вам буде цікаво дізнатися дорожній знак, через який приходять великі штрафи: про що мають знати водії