У 2024 році українці почали масово позбавлятися старих авто. Запити на утилізацію машин потроїлися, і це не дивно: через бойові дії десятки тисяч автомобілів виявилися непридатними для їзди.
Давайте розберемося, що таке утилізація, де її оформити та що відбувається з авто далі.
Утилізація авто – це добровільна процедура, яка допомагає оновлювати ринок машин. Коли авто більше не підлягає ремонту, його можна зняти з реєстрації та утилізувати. Цю послугу можна отримати у сервісних центрах МВС або Центрі надання адмінпослуг безкоштовно.
Для утилізації авто власник повинен подати заяву, надати паспорт чи ID-картку та реєстраційний номер платника податків. Також потрібні технічний паспорт та номерні знаки, якщо вони є. Якщо ні – слід пояснити причину.
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Для юридичних осіб процедура трохи складніша: потрібен акт службового розслідування, довіреність на авто, наказ на призначення відповідальної особи та довідка про порушення кримінальної справи, якщо номери чи техпаспорт вкрали.
Що відбувається з авто після утилізації?
Після утилізації автомобіля його доля не цікавить сервісний центр. Власник може здати його на металобрухт або залишити у гаражі. В Україні немає відповідальності за неправильно утилізовані або кинуті авто, і немає контролю за машинами, які знято з обліку для утилізації.
Автомобіль можна продати компаніям ліцензованим на утилізацію. Вони розбирають машину на запчастини та переробляють метал. Запчастини можна продати самостійно через онлайн-платформи чи на авторинку.
Реальні приклади та вартість
На сайтах можна знайти оголошення про прийом авто на металобрухт. Один із постачальників послуг розповів, що для цього потрібно мати документ про утилізацію, щоб переконатися, що машина не значиться ні за ким. Зазвичай власник отримує близько 2000 грн за старе авто.
Нагадаємо, а ось може стати пекельною пасткою: у спеку салон нагрівається до 70 градусів всього за годину
Раніше ми писали про те, що за "скручування" пробігу авто доведеться заплатити: 17 000 грн - ще не межа
Крім того, Знай.ua повідомляв, перетин кордону стане квестом: прикордонникам дадуть повну свободу дій – перевірятимуть усіх