Часто, щоб не витрачати свій час та кошти, українці продають авто за генеральною довіреністю.
Однак через те, що таким чином автомобіль офіційно не реєструється на нового власника, штрафи за порушення правил дорожнього руху продовжує отримувати попередній господар. Про цепише uamotors.
З появою на українських дорогах камер автоматичної фіксації порушень штрафи за перевищення швидкості надходять саме власникам автомобілів, а не людям, до яких авто перейшло за генеральною довіреністю.
Патрульним можна буде скільки завгодно доводити, що порушили не ви, а за кермом була інша людина, проте вам не вдасться уникнути оплати.
Ухилянтів пропонують виловлювати: "Знайдуть щастя та відчують повноту життя"
Пенсіонерів заженуть у злидні: встановили недосяжні умови для гідної пенсії
Обмежено придатним в армії знайшли важку роботу: куди відправлять після мобілізації
Мобілізація у квітні набере обертів: кого з чоловіків ТЦК "візьмуть на приціл"
Якщо ж просто проігнорувати штраф, то виконавча служба може відкрити справу на власника авто і питання вже стоятиме про конфіскацію його майна, і йдеться не обов'язково про автомобіль.
За законом фактичний порушник протягом 20 днів із моменту порушення може сам звернутися до МВС із заявою про згоду притягнення його до адміністративної відповідальності та сплатити штраф.
Однак змусити його зробити це неможливо, тому вся відповідальність лягає на плечі власника, зазначеного у техпаспорті. Набагато надійнішим є інший спосіб.
Існує спеціальний Реєстр відомостей про належного користувача. Внесення до нього даних здійснюється на підставі звернення до сервісного центру МВС користувача, який має на руках нотаріально завірену довіреність від власника транспортного засобу.
Тому під час продажу машини обов'язково проговоріть цю умову з покупцем.
Нагадаємо, що зима вже не за горами: коли настав час переходити на зимові шини, щоб уникнути штрафів.
Раніше ми повідомляли, що механік застеріг водіїв від придбання одних деталей.