2025 року в Україні запрацюють нові правила обов’язкового автострахування, спрямовані на припинення напівлегальної торгівлі дешевими полісами та приведення ринку до європейських стандартів. Відповідно до цих норм, страхові суми фактично подвоять. Про це повідомив Сергій Савчук, директор департаменту методології регулювання діяльності небанківських фінансових установ НБУ.
Новий закон, який набирає чинності з 1 січня, передбачає суттєве підвищення страхових компенсацій. Так, максимальна виплата за пошкодження майна зросте з 160 тисяч до 250 тисяч гривень. У разі завдання шкоди життю та здоров'ю ліміт виплат збільшиться з 320 тисяч до 500 тисяч гривень.
Інновація полягає не лише у фінансових показниках, але й у підходах до відшкодування. З 2026 року компенсація за шкоду, заподіяну життю чи здоров’ю, становитиме до одного мільйона гривень на одну особу та до 20 мільйонів гривень для всіх постраждалих в одній аварії. Що стосується майна, то сума виплат досягне двох мільйонів гривень.
Однією з важливих змін стане відшкодування повної вартості ремонту автомобіля до стану, в якому він був до аварії. Якщо транспортний засіб знаходиться на гарантії, для його ремонту використовуватимуть лише нові оригінальні деталі. Для негарантійних авто планується використовувати ліцензійні запасні частини, що гарантує високу якість відновлення.
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав
"Ощадбанк" блокує пенсійні картки: хто може втратити останні копійки
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
За словами Савчука, нове законодавство має на меті покласти край недобросовісній конкуренції на ринку страхування, спричиненій заниженням вартості полісів. Тепер «автоцивілка» покликана стати реальним захистом для водіїв, а не просто формальною вимогою.
Нагадаємо про штрафи за перевезення пального: що потрібно знати водіям
Раніше ми розповідали, що в Україні зростає кількість нелегальних АЗС: де обережніше заправлятися
Також, конфіскація авто і втрата прав: за які автомобілі безжально каратимуть